התוכן המומלץ של היום

הָאָדָם אֵינוֹ אֶלָּא תַּבְנִית נוֹף־מוֹלַדְתּוֹ.

מילים בשיר, סיפור ישן. הגבול בין מציאות לדמיון דק ומובחן, כמו הדלת המוליכה אל החלום. כל נסיבות חייו של אדם משתקפות בו וכאשר כל אותם מאורעות משרטטים את תוויו המוכרים של סיפור, אזי אנשים תופסים את דמותן של אגדות. שם מיטשטש הגבול בין הסיפור למספר והעולם עוצר להאזין.

אגדתא הוא משחק פנטסיה עירונית מודרנית בו השחקנים מגלמים את בני האגדות – בני אדם שסיפור חייהם כה קרוב לסיפורים שונים, עד כי שמץ מן האגדה דבק בהם והותיר אותם קרובים מתמיד למציאות אחרת. מציאות אותה הם מוזמנים לחלוק עם אחרים כמותם.

בחדשות

אגדתא הוא משחק תפקידים חי שמתנהל גם מחוץ למפגש החודשי

מפגש חי גדול כל חודש בתאריכים שיקבעו מראש,  וקבוצות קטנות יותר יוכלו להיפגש ולשחק משחקים קטנים שולחניים במהלך שאר החודש. המפגשים החיים יהיו במרכז [המקום הקבוע טרם נקבע].

הפורמט עצמו פשוט, נפגשים פעם בחודש למפגש חי שכולל את מרבית משתתפי המשחק, בשיתוף עם המנחים ודמויות חיצוניות. המפגש החי הוא בתחפושת, מתחיל בשעות הערב ביום חמישי בתאריך שנקבע מראש ונגמר כשאחרון השחקנים הולך הביתה. במהלך שאר החודש, השחקנים חופשיים לתקשר ביניהם ולשחק את הדברים שקורים בשאר החודש ומשתדלים מאוד שלא לדרוך על הפעילויות של שחקנים אחרים. העולם החיצוני גם הוא ממשיך והזמנים משתדלים להיות צמודים ככל האפשר לאירועים ולעולם האמיתי כדי ליצור אימרסיה גבוהה בדמות והעולם.